APŠVIETIMO TIPAI

Apšvietimas, kaip ir minėjau, tai - viena svarbiausių interjero detalių. Teisingai suplanuotas apšvietimas tai ne tik patogumas, bet ir harmonija Jūsų interjere.

Kaip ir spalvų paletė, apšvietimas gali būti visoks: vieniems per ryškus, kitiems per blankus. Pasirinkimas priklauso nuo Jūsų asmeninių pomėgių, tai pat nuo to, kam erdvė bus naudojama. Pastebėjau, jog žmonės ryžtasi vis daugiau investuoti į gyvenamąsias erdves, tačiau tai - tik sienos, kurias reikia paversti namais. Atsakingai rinktis reikia ne tik statybines medžiagas ar baldus, bet ir apšvietimą. Nesvarbu kokio dydžio detalė interjere, ji turi atlikti savo funkciją.


Apšvietimas reikalingas ne tik funkcijai, bet ir nuotaikai sukurti, tai gali būti interjero detalė priverčianti svečius aikčioti. Tinkamoje vietoje parinkti šviestuvai ir lemputės gali išryškinti interjero detales, taip pat leis Jums mėgautis namų malonumais nesukant galvos, kaip papildomai apšviesti ar užtemdyti norimes erdves.

Priklausomai nuo to, kokią funkciją ir nuotaiką bandome sukurti interjere - atitinkamai parenkami ir šviestuvaI.

Kurdama interjerą, apšvietimą suskirstau į tris tipus:

Pagrindinis

Funkcinis

Dekoratyvinis arba akcentinis


Pagrindinis apsvietimas, kartais dar vadinamas bendruoju – tai šviesos, esančios lubose, apimančios visą kambarį ar erdvę.

Funkcinis apšvietimas tai intensyvesnis šviesos srautas, kurį padės sukurti nukreipiamieji šviestuvai. Jis naudojamas kaip pagalbą apšviesti konkrečias vietas kur vykdoma detali veikla, pavyzdžiui: apšviečiamas stalas vakarieniaujant, stalviršis gaminant, fotelis ar lovos kraštas skaitant, veidrodis renkantis rūbus ar darantis makiažą.

Dekoratyvinis arba akcentinis apšvietimas naudojamas sukurti tam tikrai nuotaikai.
Akcentinis apšviesti tam tikrus objektus: architektūrines detales, paveikslus, lentynas. Dekoratyvinis apšvietimas dažniausiai yra neryškus, sukuria prieblanda. Pats šviestuvas yra renkamas kaip interjero detale, kuri suteikia neryškia šviesą, sukuria jaukią prieblandą tinkančią žiūrėti filmui ar smagiems pokalbiams su draugais prie taurės vyno.


Keletas šviestuvų pavyzdžių kiekvienam tipui:


PAGRINDINIS apšvietimas
Lubinis šviestuvas, šviesą paskirstantis visoje erdvėje. Šiuo metu toks dizainas itin madingas: paprastas, tačiau patraukiantis akį.

Beryl 3 Black Glass

Modernus BERYL serijos pakabinamas šviestuvas, kuris tiks jūsų valgomajame ar virtuvėje, bet galite jį pritaikyti ir kitose patalpose...

106.00 € 121.50 € Be PVM: 87.60 €

..

0.00 € Be PVM: 0.00 €

FUNKCINIS apšvietimas

Tai gali būti toršeras, skirtas skaitymui, kurio lemputė reguliuojasi pagal Jūsų poreikius – tiesiai į skaitymo tašką.

Marley Floor GU10 Brass/Black

Modernaus stiliaus toršeras su kraipoma akcentine galvute, kurios šviesos skleidimą galėsite nusistatyti ten, kur jums jo labiausiai reikia...

80.90 € Be PVM: 66.86 €

EYE Super Black I Floor

Modernus iš juodos spalvos lakuoto plieno pagamintas toršeras...

112.00 € Be PVM: 92.56 €

Taip pat tai gali būti darbo stalo šviestuvas, kurio šviesa nukreipta tikslingai į darbo vietą. Tokiu atveju pagrindinis apšvietimas taip pat nebereikalingas.

Marley Table GU10 Brass/Black

..

42.70 € Be PVM: 35.29 €

Borgillio Table Black

Stalinis šviestuvas su E27 lizdo led lempute industrinio stiliaus juodu korpusu...

86.90 € Be PVM: 71.82 €

DEKORATYVINIS apšvietimas

Sukuria jaukią nuotaiką ir atmosferą, neblaškydamas dėmesio. Dažnai gali būti šiek tiek prislopintas, nerėžiantis akių, leidžiantis orientuotis erdvėje.

Calan Table

Prabangi stalinė lempa, aukso efekto pagrindu, gaubtas su juodos medvilnės zomšos atspalviu, auksiniu vidumi...

247.00 € Be PVM: 204.13 €

..

0.00 € Be PVM: 0.00 €

AKCENTINIS apšvietimas

Išryškina detales, spalvas, tekstūrą, suteiks išraiškingumo.

Van Gogh LED Black S

Vonioje tinkantis sieninis šviestuvas su LED technologija. Pagamintas iš juodo aliuminio...

72.00 € Be PVM: 59.50 €

Van Gogh LED Black M

Paveikslų apšvietimui ar vonioje tinkantis sieninis šviestuvas su LED technologija. Pagamintas iš juodos spalvos aliuminio...

96.00 € Be PVM: 79.34 €

Dynamite

Modernaus stiliaus sieninis šviestuvas, kurį taip pat galite priderinti ir lubose. Pagamintas iš metalo, o difuzoriai yra reguliuojami, todėl šviesą galėsite paskleisti bet kuria kryptimi...

98.00 € Be PVM: 80.99 €

Taisyklingai parinkdami ir išdėliodami šviestuvus namų interjere ne tik gausite puikų ir funkcionalų apšvietimą, tačiau ir nešvaistysite elektros energijos gamta ir mūsų piniginė bus dėkingos.


Jei turite klausimų ar domina neaptarti aspektai – drąsiai juos užduokite, kartu rasime Jums tinkamiausią sprendimą.
Klausimus si
ųskite šiuo adresu
agne@blue-interiors.comIki kito karto!

Interjero dizainere Agne!